چند زبانه بودن سایت در سئو مفید است؟

شاید از آن دسته افرادی باشید که مایل به چند زبانه کردن سایت خود کنید؛ تا به این وسیله بتوانید با زبان هایی مختلفی که سایت شما دارد به تمام مردم دنیا خدمات خود را ارائه کنید. حالا شاید بپرسید چند زبانه کردن سایت از نظر سئو چگونه است؟ آیا برای سئو و بهینه سازی سایت شما مفید است یا خیر؟

چند زبانه بودن سایت سئو بهینه سازی

ببینید؛ چند زبانه سازی سایت در اصل برای بهینه سازی سایت بسیار مفید است؛ موتور های جستجو پی میبرند که سایت شما، سایت کمی نیست، یک سایت وسیعی هست که خدمات جهانی دارد و به تمام زبانهای دنیا در دسترس است. ولی باید این نکات را مد نظر داشته باشید.۱- برای زبانهای دیگر آدرس مجزا در نظر بگیرید. مثلا زیر برای هر زبان زیر دامنه بسازید:

es.domain.com
fr.domain.com
ch.domain.com

استفاده از پوشه برای زبان های جداگانه به هیچ عنوان توصیه نمیگردد! استفاده از پوشه خطر زیادی میتواند به همراه داشته باشد.

domain.com/es
domain.com/fr
domain.com/ch

۲- با استفاده از GEO در هدر موقعیت کشوری و زبان سایت را اعلام کنید. برای اطلاعات بیشتر به Geo Tag مراجعه کنید.

۳- با استفاده از hreflang در لینک دهی به زبانهای دیگر، زبان را مشخص کنید. برای مثال زمانی که در یک نسخه‌ انگلیسی سایت هستید به نسخه فرانسوی سایت بدون بوجود آمدن مشکل لینک بدهید.

</ link rel=”alternate” hreflang=”en” href=”http://www.domain.com/about>
</ link rel=”alternate” hreflang=”fr” href=”http://www.fr.domain.com/about>

چند زبانه سازی سایت برای سئو مضر است!

بله چند زبانی سازی سایت برای موتورهای جستجو مضر خواهد بود اگر سایت به صورت خودکار ترجمه شود (توسط افزونه ها و سایت های ترجمه گر آنلاین)؛ گوگل به آسانی به این مورد پی میبرد، سایتهایی که به صورت خودکار ترجمه میشوند هیچ ارزشی برای موتورهای جستجو ندارند؛ چون نه صاحب سایت وقتی برای گذاشته است و نه کاربر وقتی برای خواندن خواهد گذاشت چون مطالبی که به صورت خودکار ترجمه میشوند از کیفیت مطلوبی و بالایی برخوردار نیستند و دارای اشتباهات دستور زبانی زیادی هستند. هر زمانی که شما برای مطلبی وقت و ارزش قائل شدید، کاربران و موتورهای جستجو نیز ارزش قائل خواهند شد.

درباره سئو 724

سئو 724 یکی از وب سایت های زیرمجموعه گروه طراحی سایت 24 می باشد که در زمینه آموزش سئو و جا انداختن فرهنگ درست سئو در ایران فعالیت می کند. نویسندگان سایت اعضا گروه سئو 724 می باشند.
این نوشته در آموزش SEO ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

2 پاسخ به چند زبانه بودن سایت در سئو مفید است؟

 1. سلام.
  ببخشید اگر از ویجت Google Translate در سایت استفاده کنیم، فکر کنم روی سئو تأثیر مثبت دارد، این حرف درسته؟

  • علی سجاد موحّد می‌گوید:

   چیزی برای سئو مفید است که:
   – سرعت بارگذاری سایت را بالاتر کند.
   – برای کاربر و بیننده سایت آسایش و راحتی به میان بیاورد.
   موردی که میگویید برای کاربر است یا برای گوگل؟ اگر برای کاربر هست و کاربر خارجی دارید حتما بزارید؛ چون باعث میشه کاربر خارجی در سایت به گردش بیوفته و Bounce Rate کاهش پیدا کنه… گرنه، تاثیر خاصی ندارد؛ اصلا چرا باید داشته باشد؟